hakkımızda

HAKKIMIZDA

İletişim ve teknolojide yaşanan baş döndürücü gelişmelerin yaşamımızı, kültürümüzü, iş yapış biçimlerimizi yeniden şekillendirdiği günümüzde, ÇÖZÜM YAZILIM DON. ELEK. İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş. 20 yıldır tüm bu gelişmeleri tetikleyen bilişim sektörünün odağında faaliyet göstermektedir.

1992 yılında Ankara’da kurulan ÇÖZÜM YAZILIM DON. ELEK. İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş., genç ve yenilikçi yapısı ile yazılım teknolojileri ve son kullanıcıya yönelik faaliyetlerle bilişim sektöründe hizmet vermeye başlamış, akabinde bilgisayar ürünleri toptancılığı ve dağıtıcılığını hizmet yelpazesine eklemiştir. Kısa sürede sektörde saygın bir yer edinerek Ankara bölgesinde güçlü bir bölgesel toptancı haline gelmiştir.

2000 yılından itibaren her biri kendi alanında önemli markaların distribütörlüklerini alarak toptancı ve bayi kanalına dağıtımına başlamış, dağıtıcılık faaliyetlerini güçlendirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla 2001 yılı başlarında İstanbul Şubesini açmıştır. Zaman içinde pazar koşullarına bağlı olarak dağıtıcılığını yaptığı ürün portföyünü sürekli olarak yenilemiş ve çeşitlendirmiştir.

Bilişim sektörünün hızlı gelişen ve değişen yapısı içerisinde ÇÖZÜM YAZILIM DON. ELEK. İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş, CBOX markası ile 2005 yılında yeni bir çıkış yaparak sistem üreticiliğine adım atmış, CBOX markası ile bilgisayar ve çevre birimleri üretimine başlamıştır.

Yine 2005 yılında kamu ve özel sektör kurumsal pazarına hizmet vermek amacıyla bu pazarın ihtiyaç duyduğu ürünlerin tedarik, proje ve danışmanlık faaliyetlerini yürütmek üzere bünyesinde yeni bir birim oluşturmuştur.

2006 yılında Webmarket isimli B2B e-Ticaret sitesini bayilerinin hizmetine sunar.

ÇÖZÜM YAZILIM DON. ELEK. İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş. bugün geldiği noktada; kurum kültürü, marka kimliği, sahip olduğu değerleri, çalışma prensipleri, hizmet kalitesi ve güvenilirliği ile sektörün önemli oyuncularından birisidir. 3 şubesi, 100’den fazla çalışanı, 2000’i aşkın bayi ağı, ISO 9001:2008 kalite belgesi ile Ankara ve Malatya’da kendine ait hizmet binalarında Türkiye genelinde faaliyetlerini yürütmektedir.