İletişim ve teknolojide yaşanan baş döndürücü gelişmelerin yaşamımızı, kültürümüzü, iş yapış biçimlerimizi yeniden şekillendirdiği günümüzde, Çözüm A.Ş. 1992 ‘den bugüne kadar tüm gelişmeleri tetikleyen bilişim sektörünün odağında faaliyet göstermektedir.

Bilişim sektörüne ilk adımını yazılım çözümleri ile Ankara ‘da atan Çözüm A.Ş. kısa süre sonra bilgisayar ürünleri toptancılığı, ithalatı ve dağıtıcılığına başlamıştır.

2000 yılından itibaren her biri kendi alanında önemli markaların Türkiye distribütörlüklerini alarak toptancı ve bayi kanalına dağıtımına başlamıştır.

Dağıtıcılık faaliyetlerini güçlendirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla 1999 yılında Malatya, 2001 yılında ise İstanbul şubelerini kurmuştur. Dağıtım ağına yaptığı bu yatırımlar ile kısa sürede sektörde saygın bir konuma gelmiş ve yurt çapında güçlü bir toptan dağıtım ağına sahip olmuştur.

2005 yılında bilişim sektöründeki birikim ve tecrübesini CBOX markasını tanıtarak taçlandırmış ve donanım üreticiliğine ilk adımı atmıştır. Bu marka çatısında hala çeşitli donanım çözümleri üreticiliğine devam etmektedir.

Yine 2005 yılında kamu ve özel sektör kurumsal pazarına hizmet vermek amacıyla bu pazarın ihtiyaç duyduğu ürünlerin tedarik, proje ve danışmanlık faaliyetlerini yürütmek üzere bünyesinde yeni bir birim oluşturmuştur.

2006 yılında kamuya tedarikçi olma vizyonuyla Devlet Malzeme Ofisi kataloğunun bilgi teknolojileri alanında faaliyet göstermeye başlamıştır. 2006 yılından günümüze kadar DMO Kataloğunda birçok markanın temsilciliğini yapmaktadır.

2006 yılında Webmarket isimli B2B e-Ticaret sitesini bayilerinin hizmetine sunmuştur.

ÇÖZÜM A.Ş. bugün geldiği noktada; kurum kültürü, marka kimliği, sahip olduğu değerleri, çalışma prensipleri, hizmet kalitesi ve güvenilirliği ile sektörün önemli oyuncularından birisidir. 3 şubesi, 70 ‘den fazla çalışanı, 2500’ü aşkın bayi ağı, TSE, ISO 9001:2015 kalite belgesi ile yurt çapında faaliyetlerini yürütmektedir.