Kurulduğu 1992 yılından itibaren Ankara Bölgesinde “Bölgesel Toptancı” olarak faaliyet gösteren ÇÖZÜM A.Ş, 2005 yılında aldığı stratejik kararlar çerçevesinde güçlü bir “Ulusal Dağıtıcı” olmak yolunda gerekli adımları atmıştır.

  • Ankara, İstanbul ve Malatya ile birlikte coğrafi olarak tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.
  • Bilgisayar, bilgisayar bileşenleri ve çevre birimleri ile ilgili yüzlerce markaya ait 2500’ün üzerinde ürün çeşidini stoğunda bulundurmaktadır.
  • 2500’ü aşkın yaygın bayi ağı ve güçlü teknik servisimizle yurt çapında hizmet vermekteyiz.

Çözüm A.Ş, ülke çapındaki yaygınlığını artırmak, bayilerinin ihtiyaçlarına hızlı cevap vermek amacıyla 2006 yılında “webmarket” isimli e-ticaret ( B2B ) sitesini kullanıma açmıştır. Bayiler www.webmarket.com.tr adresine mobil yâda masa üstü cihazlar üzerinden erişerek siparişlerini verebilmekte, cari hareketlerini takip edebilmekte, sanal POS’lar aracılığı ile ödemelerini yapabilmekte, aldıkları ürünlerin garanti durumunu sorgulayabilmekte ve arızalı ürünlerini takip edebilmektedirler. Ayrıca, PC yapılandırma sihirbazı ile müşterilerinin talepleri doğrultusunda konfigürasyon oluşturabilmektedir. Yine aynı zamanda sarf sihirbazı ile istedikleri yazıcının kartuş ve toner bilgilerine kolayca erişebilmektedir. Halen siparişlerin büyük bir kısmı ve tahsilatının büyük çoğunluğu Webmarket üzerinden gerçekleşmektedir.